Falunap!

 Posted by at 16:08  Add comments
júl 222010
 

Ádánd Község Önkormányzata szeretettel meghívja Önt és kedves családját
2010. augusztus 7-én (szombaton)

16. Falunapi Rendezvényére!

Helyszín: búcsútér és környéke

Folyamatos programok reggeltől:

 • Sportrendezvények
 • Lovaglás
 • Főzőverseny

Programok:

 • A katolikus templom emlékparkjában fát ültet
  Kovács Ferencné (91) és Éberhardt István (88)
 • A Falunap ünnepélyes megnyitása
 • Kitüntetések, oklevelek átadása

Helyi és meghívott csoportok műsorai:

 • Hip-Hop Dance, Ádándi Általános Iskola
 • Kid Rock & Roll Egyesület
 • Jeratel Hastánc Stúdió – Pirgl Enikő és Tanítványai
 • Kossuth Művelődési Kör, Siómaros
 • Ádándi Közelebb Egymáshoz Nyugdíjas Klub
 • Ádándi Népdalkör Egyesület Nóta Klubja
 • Harta-Nagy Duó
 • Vektors Néptánc Együttes, Lettország
 • Fabotó Citerazenekar, Felvidék
 • Balaton Néptánc Együttes Senior Csoportja
 • MeieMari & Uhka & Lustilised Néptánc Együttes, Észtország
 • Mecsek Néptánc együttes
 • Tombolasorsolás
 • Nemcsak Berry koncert
 • Tűzijáték
 • Retro Buli:  Szabó Gábor ex-lemezlovas, Radio Jam

Mindenkit sok szeretettel várunk!

Pollák Tibor
polgármester

  13 Responses to “Falunap!”

 1. Megítélésem szerint talán az eddigi legnívósabb falunapi rendezvényen vehettek részt a kilátogatók.
  Aki a délutáni műsorokat nem látta, sajnálhatja.
  Minden bizonnyal rettentő előkészület és fáradozás kellett ahhoz, hogy a falunap ennyire színvonalas legyen.
  Mindenkinek, aki részt vett az előkészületekben, rendezésben és lebonyolításban, köszönet.

  Bizonyára meg volt az oka, hogy az 1996 óta hagyománnyá vált „Falunkért Ádándért” díjakat nem adták át.

  “Ádánd Község Önkormányzatának Képviselő-testülete 1996-ban alapította a „Falunkért, Ádándért” kitüntetést, hogy az önkormányzat méltó módon elismerje és a község megbecsülését kifejezze mindazok iránt, akik kiemelkedő helyi közéleti tevékenységet folytatnak, illetve folytattak, s tevékenységükkel a települést szolgálták.”

  Az eddigi kitüntetettek valóban elősegítették a falu működését, elvitték külföldre szereplésükkel kis közösségünk jó hírét.

  A falunapi rendezvény előtt pár nappal tragikus hirtelenséggel elhunyt egy képviselő, aki 12 éven át ugyan olyan lelkesedéssel, odadással szolgálta a közösséget, mint a “96 óta elismerésben részesítettek.
  Lehet, kevés volt az idő, frissek voltak a sebek, hogy megköszönjék szolgálatát.

  Ember társaink nagy többségének tiszteletét, szeretetét élvezte, hisz anélkül nem szavaztak volna neki 3 alkalommal bizalmat.

  Nem csupán saját véleményem, hogy elhunyt képviselőnk is rászolgált arra, hogy az önkormányzat méltó módon elismerje és a község megbecsülését kifejezze egy posthumus kitüntetéssel a legközelebbi alkalommal.

  Nem gondolom, hogy bármmennyire befolyásolná mindezt, hogy 2011-ben ki tölti be a polgármesteri posztot.

 2. Emlékezni sohasem késő.
  Akkor én itt most megteszem.

  Búcsúvers

  Kék volt az ég
  Minden, mi élt
  Sütött a nap
  Nagy sugárral

  Egy olyan helyen,
  Hol tán volt Isten
  De jött egy nap
  S összeroppant

  erős lelkem,
  S összeestem
  De felsegített
  Néhány ember

  Búcsúzom tőletek
  Ti jó emberek
  Ti barátaim,
  Jó társaim

  Elhagyom e helyet
  Benne szerelmemet
  Eddigi életem
  Erős vértemet

  Fáj a búcsú,
  Fáj, és nagyon szúr,
  Fáj az elvesztés
  Fáj a tévedés

  Fáj az igazság,
  Fáj, mi nem igaz már
  Fáj a csalódás,
  Fáj minden más

  El ne vesszetek,
  S ne adjátok fel
  A jóért, harcoljatok,
  Tudom, hogy tudjátok

  Búcsúzom tőletek
  Titeket szeretlek,
  Emlékezzetek rám,
  Még látjuk egymást.
  /Törley Gábor/

 3. Hocy!
  Azt hiszem, sokan örülünk annak, amit megtettél, bár lehet, mástól is elvártuk volna, hogy véleményezze a “Falunap” témához hozzászólásomat.

 4. Kedves mamuci61 és Hocy!
  Családunk nevében szeretném megköszönni, hogy ilyen meghatóan emlékeztetek meg szeretett Testvéremről. Ő valóban nagyon jó ember volt. Soha nem volt fáradt, ha valakinek segítségre volt szüksége. Példás férj és APA volt, és nagyon jó testvér! A munkáját imádta, és szívvel-lélekkel dolgozott a közösségért.
  Tudom, hogy Őt is sokan szerették!
  Engedjétek meg, hogy itt mondjunk köszönetet mindenkinek,aki velünk együtt vett Tőle végső búcsút!
  Öcsikém, nagyon hiányzol, de emlékeinkben tovább élsz

 5. Édesapám Emlékére!Drága Édesapám,bár még szólhatnál,szívem szakad meg,hogy itt hagytál!Miért van az hogy aki elment,nem jön többé vissza????Egy emlék marad csupán de az élni fog örökké!Akinek szerető édesapja nincsen,nem lehet az boldog semmi féle kincsben!Te a jóságodat két marokkal szórtad,önzetlenül adtál jónak és rossznak!Mindig egy célod volt a családért élni,ezt a halál tudta csak széttépni!Oly szomorú nélküled élni,Téged mindenütt hiába keresniTéged várni ki nem jön többé.Szeretni foglak mindörökké.Míg éltél nagyon szerettelek,érted mindent elkövettem.A tehetetlen fájdalom iszonyú,csak egy dolog szolgál vigaszul,talán csillagként ragyogsz felettem,onnan is vigyázva minden lépésem!Ma is úgy,mint régen Ő volna a végső menedékem.Minden ami fáj,szívem tépi,elpanaszolnám sorra néki,s fejem a vállára hajtanám,ha élne még az édesapám!Nem integet többé az elfáradt kezed,nem dobog értem jóságos szíved.Számomra te sosem leszal halott,örökké élni fogsz,mint égen a csillagok.Egész életen át dolgozva csendesen éltél,most a bánatot rám hagyva csendesen elmentél.Drága lelked nyugodjék békében!Szeretlek a te kislányod Zsófia

 6. Kedves Admin!

  Nem tudom, mi alapján kapják “képüket” a hozzászólók.
  Helyesek, jópofák.
  Azonban arra kérnélek,ha van rá lehetőséged, Sofia beírása mellől légyszíves cseréld ki ezt a vigyorpofát.
  A tartalom és a kép nem igazán van összhangban.
  Lehet,nem ért velem egyet Zsófi,az esetben elnézését kérem.
  Sőt az is igaz,lehet nem nekem kéne erről beszélnem.

 7. Kedves Mamuci!

  Azokat a kis arcocskákat (avatárokat) a program a név alapján, regisztrációkor automatikusan generálja mindazoknak, akik kevésbé rutinos netezők, és még nincs saját, ún. Gravatar-juk. Ezt mindenki magának tudja csak lecserélni, nekem sem jogom, sem lehetőségem nincs rá. (Pontosabban csak egyszerre tudnám mindenkiét például geometrikus mintákra cserélni, ami nem biztos, hogy szerencsés lenne) – Zsófi írásához viszont sajnos tényleg nem illik az a mafla fejecske…
  Gyorsan megpróbálom összefoglalni, hogyan lehet ezt saját figurára, például fényképre cserélni, biztosan másokat is érdekel:

  - Regisztrálni kell a http://www.gravatar.com oldalon egy email-címet.
  - Erre a címre a webhely fog küldeni egy visszaigazoló levelet (szeretnének biztosak lenni benne, hogy nem írtunk el semmit, illetve véletlenül nem más címét használjuk-e).
  - Ha sikerült az ellenőrzés, az email-címünkhöz hozzárendelhetünk egy tetszőleges kis képecskét, ami aztán minden hozzászólásunk mellett megjelenik majd, nem csak ezen a honlapon, hanem a legtöbb blogon, portálon és fórumon, ahová csak írunk.
  - Ez a kis kép persze bármikor megváltoztatható. Én azt tapasztalom, hogy a Gravatar-t a legtöbben szívesen használják, sőt elvárják, hogy legyen, mert hosszabb párbeszédeknél könnyebben azonosítható a hozzászóló, ráadásul a szó szoros értelmében “arcot” ad a mondandónkhoz.

  Remélem, érthetően sikerült összefoglalnom. Ha hasonló kérdés merül fel, bármikor szívesen segítek, kérdezzetek/kérdezzenek bátran!

  PS.: Feltettem egy kis oktatóvideót erről a címlapra is, hátha valakit még érdekel.

 8. Kedves mamuci61 és kedves Szerkesztő!Igazuk van abban hogy az a fejecske jelen pillanatba nem illik bele ebbe az írásomba ez nekem is feltűntIIgyekszem kijavítani ezt a kis hibát mert ezen sajnos nem lehet mosolyogni bár lehetne akkor én lennék a világ legboldogabb embere……….Szép estét Önöknek!

 9. Elvileg megváltoztattam remélem most már a jó kép lesz kinn!Ha mégse akkor kérem még a szerkesztő segítségét!Köszönöm!

 10. Ha már a szerkesztés a téma.
  Valahogy láthatóbbá kéne tenni,hogy hol lehet a régi írásokat olvasni,mert a minap megállított egy ismerősöm,hogy szeretne a réi hírek között keresgélni,olvasgatni de nem találja őket.
  Én megtaláltam ott alul de lehet más is járt már így,hogy nem találta.

 11. Kedves Hocy!
  Lehet a lap alján is lapozgatni – de van bal oldalt is pár hasznos menüpont. A “Cikkek, hírek”-re kattintva témakörök (rovatok) szerint tudjuk visszakeresni a régebbi bejegyzéseket. Alatta, az “Archívum” menüpontra kattintva pedig évek és hónapok szerint. Ha egészen konkrét dolgot keresünk, a jobb felső sarokban ott a kereső is.

 12. Kedves Szerkesztő!

  Ez mind rendben is van neked,nekem.De aki ezzel a gonddal fordult hozzám,még új itt és
  ő szerinte az lenne a jó,ha a híreket a kezdőlapon lehetne pörgetni.
  Mert akkor elböngészgetne, így látva minden bejegyzésed.
  A lap alján észre sem vette a gombot,mert méretéből adódóan nem szembetűnő.
  Csak megemlítettem,mert ami nekem természetes az másnak még nem biztos, hogy az.

 13. A nyilakat a lap alján lecseréltem oldalszámokra, így ha valaki nem igazodik el a tartalomjegyzékben, mostantól itt, alul is könnyebben tud lapozgatni. :roll: